WARUNKI SZCZEGÓLNE DO UBEZPIECZENIA NNW HESTIA BIZNES DLA dzieci i młodzieżyRok szkolny 2017/2018


Zajęcia profilaktyczne

Dziś w naszym gimnazjum odbyły się zajęcia profilaktyczne realizowane w ramach projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce IV" współfinansowane ze środków rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. Prelegentami byli przedstawiciele: Gminy Starachowice, Izby Administracji Skarbowej w Kielcach, Oddziału Celnego w Starachowicach, Straży Ochrony Kolei. Dziękujemy za ciekawą prelekcję.


Święto Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2a i 2b pod kierunkiem pani Anety Różalskiej i pani Małgorzaty Skorek. To była wspaniała lekcja historii.


Halloween 2017


W dniu 22.10.2017r. w ramach II Międzynarodowych Targów Turystycznych odbywających się w Nadarzynie koło Warszawy wręczono prestiżowe nagrody dla kilkunastu podmiotów zajmujących się w Polsce turystyką kwalifikowaną. W dostojnym gronie laureatów z całego kraju znalazł się Oddział Międzyszkolny PTTK ze Starachowic. Pamiątkowy certyfikat Organizatora Godnego Polecenia z rąk profesora Jacka Potockiego prezesa Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego odebrał wiceprezes Oddziału kolega Krzysztof Szwed. Należy podkreślić, że wszyscy, którzy przyczynili się do tak wysokiej oceny jury pracują na rzecz Oddziału Międzyszkolnego PTTK społecznie, poświęcając swój czas pro publico bono.

Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach od wielu lat organizuje szereg imprez turystyczno-krajoznawczych głównie dla mieszkańców naszego miasta, powiatu i regionu. Na szczególną uwagę zasługują imprezy cykliczne: Ogólnopolski Rajd Nocny Świętego Emeryka Organizacja wycieczek (nie tylko) wakacyjnych „Wędruj z nami” Piknik Archeologiczny „Rydno" Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy Mistrzostwa Powiatu Starachowickiego w Marszu na Orientację Spotkania na Wykusie - akcja sprzątania szlaków turystycznych „Nasze góry - czyste góry"


Dzień Nauczyciela


XI Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej 6-8.10 Bochnia
XVI SPOTKANIE NA WYKUSIE NASZE GÓRY CZYSTE GÓRY - piątek 29 wrześniaI TURYSTYCZNY ZŁAZ POKOLEŃ
"OD GAGATKA DO DZIADKA" - zlot na polanie w Lipiu

Starachowicki złaz to jedna z wielu imprez w ramach ogólnopolskiej akcji „Międzypokoleniowa sztafeta turystyczna” zainicjowanej przez Zarząd Główny PTTK. Pomimo niesprzyjającej aury, na starcie pojawiło się liczne grono turystów w wieku od 7 do 70 lat: rodziny z dziećmi i wnukami, młodzież z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 4 oraz Uczestnicy mieli do wyboru 3 trasy.

Trasę pieszą prowadził Bogdan Zaborski, trasę rowerową Tomasz Cygan a drezynową Andrzej Cygan.

Zlot wszystkich tras nastąpił w Lipiu, gdzie uczczono pamięć zmarłego 18.09.2017 r. druha Stefana Derlatki. Następnie podczas trwania ogniska odbywały się przejażdżki drezynami oraz konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Główny PTTK i Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat. Zlot przeprowadzili: Anna Tarnopolska, Krzysztof Kasprzyk i Franciszek Łach. Kącik krajoznawczy przygotowała Elżbieta Durlej a obsługę Złazu zapewnili członkowie SKKT PTTK Gimnazjum nr 1. Imprezę zakończył przejazd kolejką wąskotorową z Lipia do Starachowic, ufundowany przez Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach. Mamy nadzieję, że sobotni Złaz na stałe zagości w kalendarzu imprez turystycznych naszego regionu.


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 15-17.09.2017r.

 Najlepsze Zawodniczki w konkurencji Pistolet Pneumatyczny

 Uczennice: Gabriela Rybicka i Aleksandra Orłowska

GRATULACJE!!!!


Sprzątanie Świata 2017


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Webmaster : I.Ponikowska